Wybieramy długość i fason sukienki dla siebie

Kategorie Sukienki

Sukienka To Typowo Kobiecy Strój. Przynajmniej Jedną Sukienkę W Swojej Szafie Powinna Mieć Każda Kobieta.

JAKA DŁUGOŚĆ SUKIENKI BĘDZIE DLA MNIEJ NAJLEPSZA?

Sukienki idealnej długości podkreślają atuty sylwetki i ukrywają jej mankamenty. Nie jest więc prawdą, że pewne długości zastrzeżone są tylko dla nastolatek, a inne tylko dla dojrzałych kobiet. Przekonajmy się, która z długości będzie dla nas najlepsza. Najwięcej kontrowersji wzbudzają sukienki mini. Panuje przekonanie, że jest to długość odpowiednia tylko dla nastolatek. Pamiętajmy  jednak, że jest to długość, która odsłania najwięcej. Sukienki mini są więc odpowiednie tylko dla tych kobiet, które mają naprawdę bardzo ładne nogi. Nie będzie w takiej sukience dobrze wyglądała 20.letnia dziewczyna, która ma masywnie zbudowane nogi. Sukienki mogą sięgać do kolan. Jest to najbardziej klasyczna długość. W sukienkach do kolan dobrze wyglądają wszystkie kobiety, typ sylwetki w przypadku tej długości nie ma znaczenia. Plusem sukienki czy spódnicy do kolan jest także to, że można w nich iść do pracy. Sukienki do kolan bardzo ładnie podkreślają zgrabne łydki, nie skracają optycznie sylwetki. W połowie łydki skończy się sukienka o długości midi. Jest to długość, która jest szczególnie polecana tym kobietom, którym zależy na tym, aby nie eksponować muskularnych łydek. Noszenie sukienek midi odradzamy za to paniom, które mają szerokie kostki – taka długość je poszerzy jeszcze bardziej. W sukienkach o długości mezzo dobrze wyglądają kobiety, które mają brzydko zarysowane kolana. Sukienka ta kończy się pod kolanami, a więc bardzo sprytnie je ukrywa. Mezzo to jednak długość, która zwróci uwagę na mocno rozbudowane łydki – panie o takich właśnie łydkach powinny tej długości unikać.

POPULARNE FASONY SUKIENEK

Najczęściej kupowane sukienki to:

szmizjerki. Przy projektowaniu pierwszej szmizjerki czerpano inspiracje z męskich koszul. Dlatego jest to sukienka rozpinana na całej długości. Szmizjerkę można nosić zarówno w sportowych stylizacjach, jak też na co dzień do biura, na uczelnię, do szkoły. Klasyczna szmizjerka powinna mieć lekko poszerzony dół i minimalnie dopasowaną górę. Sukienka może mieć krótki lub długi rękaw, ale koniecznie powinna mieć wiązany w talii pasek;

asymetryczne. Ich cechą charakterystyczną jest to, że mają one tylko jedno ramię. Asymetryczne sukienki bardzo eksponują plecy i ramiona, dlatego bardzo ważna jest kondycja w jakiej znajdują się te właśnie partie ciała. Przed zakupem asymetrycznej sukienki należy przyjrzeć się im krytycznym okiem;

empire. To sukienki, które po raz pierwszy nosiły kobiety żyjące w okresie cesarstwa francuskiego. Sukienki w tym stylu powróciły na fali mody retro. Odcinane pod biustem świetnie maskują wystający brzuszek.

Sukienką, która każda kobieta powinna mieć w swojej szafie jest mała czarna. Jest to sukienka, która sprawdzi się na wiele okazji, zarówno tych bardzo oficjalnych, jak i podczas nieformalnych spotkań. Czy będzie to suknia wieczorowa czy koktajlowa, zadecydują dodatki, które do niej założymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *